enltru+370 680 25250 (WhatsApp, Viber, Telegram)
·
info@lawpartner.lt
·
Mon - Fri 09:00-18:00
enltru+370 680 25250 (WhatsApp, Viber, Telegram)
·
info@lawpartner.lt
·
Mon - Fri 09:00-18:00

Mokesčių konsultacijos

Corporate

MOKESČIŲ KONSULTACIJOS

PATIRTIS MOKESČIŲ SRITYJE:

Konsultacijos dėl Lietuvoje taikomų apmokestinimo taisyklių. Konsultacijos pelno mokesčio, PVM, gyventojų pajamų mokesčio, nekilnojamojo turto mokesčių klausimais.

Teisinių išvadų mokesčių klausimais rengimas.

Mokesčių planavimas.

Konsultacijos dėl santykių su Lietuvos mokesčių institucijomis: Valstybine mokesčių inspekcija, Valstybinio socialinio draudimo institucija.

Konsultacijos mokesčių inspekcijos patikrinimų ir auditų klausimais. Atstovavimas klientui santykiuose su mokesčių institucijomis.

Sudėtingų mokestinių klausimų sprendimas: sandorių turinio viršenybės prieš formą principo taikymas, mokesčių apskaičiavimas pagal vertinimą, susitarimo dėl fiksuoto mokesčių dydžio su mokesčių administratoriumi sudarymas, kai nė viena iš šalių neturi pakankamai įrodymų savo mokesčių sumoms pagrįsti.

Dokumentų gavimas iš mokesčių institucijų pagal tarptautines dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis.

Konsultacijos dėl planuojamų sandorių (nekilnojamojo turto perleidimo, kitų stambių operacijų ir sandorių) apmokestinimo.

Svarbių mokesčių deklaracijų rengimas.

Dokumentų rengimas.

Išankstinis susitarimas su mokesčių institucijomis dėl iš sandorio ar veiklos mokėtinų mokesčių sumos.

Mokestinių klausimų analizė ir užklausų, skirtų oficialiai mokesčių institucijų nuomonei gauti, rengimas.

Įregistravimas mokesčių mokėtojų registre. Registravimas PVM mokėtojų registre.

Mokesčiai yra svarbi kiekvieno fizinio asmens ar įmonės santykių su valstybe dalis. Valstybė nustato mokesčius, jų taikymo taisykles, o asmuo privalo jas vykdyti. Kartu valstybė daro tam tikras išimtis, lengvatas, kuriomis siekiama skatinti tam tikras sritis ir veiklą. Mokesčių taisyklių yra daug ir paprastai jos yra sudėtingos, be to, taisyklės nuolat keičiasi. Mums gali būti naudinga teikti informaciją apie tai, kokie mokesčiai taikomi ir ar yra kokių nors mokesčių lengvatų, kokios yra mokesčių lengvatų sąlygos. Dėl to asmuo gali iš anksto suplanuoti, kokie mokesčiai bus taikomi, ir pasirinkti tokį verslo organizavimo tipą, kuriam bus taikomas optimalus mokesčių tarifas. Be to, asmuo sumažins sudėtingų atsiskaitymo su valstybinėmis mokesčių institucijomis procedūrų riziką.

Aktualiausi yra gyventojų pajamų, PVM ir pelno mokesčiai. Vienais atvejais mokesčiai taikomi, kitais atvejais netaikomi arba taikomi mažesni tarifai.

LawPartner konsultuoja įvairiais mokesčių klausimais, atstovauja klientų interesams mokesčių institucijose nuo 2006 m. Nuolat tobuliname darbo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje metu įgytą mokestinę patirtį, analizuodami Lietuvos ir tarptautinius mokesčių teisės aktus bei Lietuvos teismų ir ES Teisingumo Teismo praktiką. Taip pat svarbu sekti mokesčių institucijų skelbiamus oficialius mokesčių įstatymų komentarus.

Rengiame teisines išvadas sudėtingais mokesčių klausimais.

Planuojant veiklą, vykdant reikšmingus sandorius ar operacijas, svarbu numatyti, kokios bus mokestinės pasekmės. Kartais dėl nežinojimo atliekamos operacijos sukelia nenumatytų didelių mokestinių pasekmių, kurių buvo galima išvengti iš anksto įvertinus ir suplanavus.

Pasitaiko situacijų, kai nėra visiškai aišku, koks bus mokestinis vertinimas, ir tada galima prašyti išsiaiškinti oficialią mokesčių institucijos nuomonę.

Paprastai patyrę verslininkai iš anksto žino, kokie bus mokesčiai, ir atitinkamai planuoja bei įformina savo veiklą ir pasirūpina teisingomis mokesčių deklaracijomis. O tai padeda išvengti daug mokesčių reikalaujančių mokestinių patikrinimų.

Dėl mokestinių patikrinimų: Mokesčių patikrinimų metu mokesčių mokėtojas paprastai yra silpnoji pusė. Mokesčių institucijos reikalauja dokumentų, duoda privalomus nurodymus ir gali apriboti verslo veiklą. Tikrinančių pareigūnų veiksmai turi būti teisingai įvertinti. Mokesčių pareigūnai ir asmuo yra skirtingose barikadų pusėse. Mokesčių pareigūnai suinteresuoti apskaičiuoti papildomus mokesčius. Asmuo turi būti iš anksto pasirengęs prireikus įrodyti savo tiesą teisme. Todėl reikia pateikti apgalvotus paaiškinimus. Mokesčių įstatymai nustato mokesčių mokėtojo teises, ir tomis teisėmis reikia naudotis. Svarbu, kad mokesčių pareigūnai negalėtų destabilizuoti mokesčių mokėtojo veiklos. Reikėtų nepamiršti, kad mokesčių pareigūnai yra patyrę savo srities profesionalai. Mūsų pagalba atliekant mokestinį patikrinimą bus naudinga užtikrinant, kad fizinis asmuo ar įmonė turėtų tinkamą ir kompetentingą gynybą.

GDPR